Dobrý podvečer, dnes je pátek 19.4.2024
svátek slaví Rostislav,
zítra Marcela
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Oči pasivních milovníků zimních sportů se o uplynulém víkendu upíraly k Novému Městu na Moravě. Zatímco v sobotním poledni na trase biatlonového sprintu bojovaly Veronika Vítková, Gabriela Soukalová a další, z prostoru bývalé vojenské posádky mezi Ladínem a Ponikví odstartoval druhý ročník netradičního zimního triatlonu Konický Yeti. S populárním biatlonem měl Yeti společné střelbu i lyžování, třetí disciplínou pak byl běh. Večerník byl u toho!

Sraz všech účastníků druhého ročníku Konického Yetiho se konal v restauraci „Na Bytovkách“. Půl hodiny před sobotním polednem se všichni startující přesunuli do prostoru bývalé vojenské posádky nacházející se mezi Ponikví a Ladínem, kde nyní funguje pila Ludmírov. „Pod kopcem, na kterém stojíme, je velké naleziště železa. To zesiluje elektromagnetický signál. Sovětští vojáci, kteří tu měli základnu, se odsud pomocí vysílaček mohli spojit přímo s Moskvou,“ zmínil se Večerníku majitel pily Jan Výmola, který v areálu provozuje i malé muzeum zaměřené právě na radiotechniku.Krátce poté z „magnetické hory“ vyběhlo jednadvacet závodníků a jedna statečná žena, kterou byla orientační běžkyně Jana Gebauerová. Po pár metrech běhu všichni obuli běžky a vydali se na jedenáct kilometrů dlouhou trať do Kladek a zpět. Den před závodem organizátoři nadělali běžecké stopy, silný vítr z noci před startem je však částečně zavál, takže je pořadatelé museli ráno obnovovat.
Ve chvíli návratu „na magnetickou horu“ závodníci odhodili běžky a rozběhli se směrem ke Konici. Po asi pěti kilometrech běhu hlubokým sněhem dorazili na okraji města
k Radošovec aréně - improvizované střelnici, kterou zde vytvořili obyvatelé blízkých domů. Zde na každého ze závodníků čekalo šest panáků, na které měli celkem sedm ran. Za každého netrefeného pajduláka je čekalo jedno trestné kolo, které každému z nich zabralo přibližně minutu.
„Celý závod je hlavně o legraci a i z tohoto pohledu se určitě vydařil. Perfektně nám vyšlo počasí, bohužel kvůli chřipkové epidemii řada lidí nakonec nedorazila. Všichni, kteří dnes startovali, se v cíli shodli na tom, že dorazí i příští rok,“ zhodnotil akci exkluzivně pro Večerník pořadatel Jaroslav Komínek, který jedním dechem poděkoval za pomoc jak majiteli ludmírovské pily, tak i všem, kteří se podíleli na značení tratí či fungování Radošovec arény.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...