Příjemnou noc, dnes je úterý 25.6.2024
svátek slaví Ivan,
zítra Adriana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

06 ochozNa silnici mezi Rakůvkou a Ochozí u Konice došlo ve středu hodinu před polednem k závažné dopravní nehodě. Mladý šofér „škodovky“ ztratil na namrzlé vozovce kontrolu nad svým vozidlem a jeho levým bokem narazil do protijedoucího autobusu. Zatím ani podle policie není jasné, jaká zranění utrpěl, na místo nehody si však pro něj přiletěl záchranářský vrtulník...

„Z prvotního šetření vyplývá, že třiatřicetiletý řidič vozidla Škoda Octavia, který jel ve středu čtvrtého února krátce před jedenáctou hodinou dopoledne od obce Rakůvka, při projíždění pravotočivé zatáčky pravděpodobně nepřizpůsobil jízdu stavu a povaze komunikace, ze zatím přesně nezjištěných příčin dostal smyk a levým bokem narazil do protijedoucího autobusu. Po nárazu bylo vozidlo odraženo do pravého příkopu,“ popsala hrozivě vypadající nehodu Irena Urbánková, tisková mluvčí Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje.
Při havárii došlo k doposud neustanovenému zranění řidiče osobního vozidla, který byl letecky transportován do olomoucké nemocnice. V autobuse nebyl zraněn nikdo.
„Alkohol u obou řidičů vyloučila dechová zkouška, hmotná škoda byla vyčíslena na sto tisíc korun. Příčiny nehody a její okolnosti policisté zjišťují a nehodou se nadále zabývají,“ ujistila mluvčí krajské policie.
Ještě o víkendu Večerník zjišťoval aktuální informace a zdravotní stav zraněného muže, tiskový mluvčí Fakultní nemocnice v Olomouci Egon Havrlant však bohužel nereagoval na četné telefonické hovory, ani SMS zprávy...

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...