Dobré odpoledne, dnes je sobota 13.4.2024
svátek slaví Aleš,
zítra Vincenc
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
2012 36_jednov_01

FOTOGALERIE Letní prázdniny jsou již minulostí a v Jednově se s nimi rozloučili ve velkém stylu. Místní hřiště a prostor za ním obsadilo v sobotu odpoledne množství atrakcí i desítky návštěvníků, neodradilo je ani nepříznivé počasí. Bavit se mohli ukázkami vojáků i hasičů, svými modely se na zemi i ve vzduchu pochlubili letečtí modeláři, prvky výcviku představili dobrovolníci ze Záchranné brigády kynologů Jihomoravského kraje. Ti si potlesk zasloužili nejen nalezením ukryté osoby, ale i slaňováním pejsků.

Největší pozornost nejen dětí si již tradičně přisvojila vojenská technika. K vidění tu bylo bojové vozidlo Iveco brázdící jako doprovod konvojů cesty v Afghánistánu a schopné na dva kilometry trefit krabici od bot, ruční zbraně, padák i další výstroj přivezli členové prostějovského 102. průzkumného praporu. „Průzkumák musí počítat naprosto se vším, to ho odlišuje od klasického vojáka v poli. Na zádech je schopen s sebou nést zátěž přesahující padesát kilogramů plus neprůstřelná vesta, osobní zbraně,“ pověděl Tomáš Rüll, hodností desátník.

Perličkou byla možnost zapůjčit si na procházku až šest koz a dvě kůzlátka z blízké farmy, děti se též vydávali na výstavu hraček značky Bruder, lákalo je i malování na obličej a přes chladné počasí točená zmrzlina. Na jídlo pak pochoutky z udírny i grilu. Nechyběl ani skákací hrad a večer po setmění došlo i na ohňostroj.

Programem uváděl již tradičně Láďa Sovjet Rus a výtěžek putoval na mladé hasiče z Jednova. „Až na počasí je to dobré, kdyby bylo slibněji, mohla být návštěvnost ještě lepší,“ zamrzelo trochu starostu jednovských hasičů Milana Koudelku. „Stálo nás to hodně času, děkuji všem za pomoc. Máme jedenáct mládežníků z Jednova a Labutic, na podzim je čeká první soutěž. Z našeho okrsku mají děti jen Suchdol a Hrochov.“

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...