Dobré ráno, dnes je úterý 25.6.2024
svátek slaví Ivan,
zítra Adriana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

05 podvodbTak to je výsměch. Ani po půldruhém roce od podání obžaloby nebyla PhDr. Ivana Pluhařová odsouzená. Rodačka z Frýdku-Místku, která působila i v Prostějově, si dle státního zástupce díky četným podvodům přišla na statisíce korun. Přijít k ostravskému soudu se však opakovaně neobtěžovala. Dle našich informací v současnosti podniká společně se Zdeňkem Pekařem, který by dle místních měl už také sedět...

Doktorka filozofie Ivana Pluhařová měla v celkem jedenácti případech podvést podnikatele, firmy, hoteliéry, realitní makléře a dokonce i obecní úřad a nadační fond. Poslední hlavní líčení v její věci bylo nařízeno na úterý dvacátého ledna. Ale ani tentokrát se nekonal! „Hlavní líčení bylo pro neúčast obžalované odročeno na osmnáctého března letošního roku,“ informoval Večerník Lukáš Delong, tiskový mluvčí Okresního soudu v Ostravě.
V případě opakovaného nedostavení se, může soud udělit pořádkovou pokutu až padesát tisíc korun. Mimo to za trestný čin podvodu, kterým způsobila větší škodu, hrozí Ivaně Pluhařové trest vězení na jeden rok až pět let nebo peněžitý trest. Rovněž bude muset zaplatit škodu, kterou svým jednáním způsobila. Za situace, kdy nebyl dosud vynesen rozsudek nad Ivanou Pluhařovou, není vůbec vyloučeno, že si obžalovaná stále půjčuje další peníze, které již nevrací.

Večernik se pokusil zjistit, co Ivana Pluhařová dělá v současnosti. Podle informací z obchodního rejstříku patří této ženě firma Tizian Links. Její společnicí je matka bývalého podnikatele Zdeňka Pekaře, kterému soud zakázal podnikat. Zdeněk Pekař byl v minulosti mimo jiné souzen za to, že z kanceláře právníka a prostějovského zastupitele Josefa Augustina ukradl sto šedesát dva tisíc korun. Firma sídlí v areálu družstva v Hrubčicích.
„Původně se jmenovala koPek a výraběla plošiny pro bezbariérový přístup. Pak se přejmenovala, ale myslím, že dělá stále to samé. Pana Pekaře znám, ale delší čas jsem ho tu neviděl. Co jsem slyšel, tak skončil ve vězení, prý dostal tři roky,“ prozradil nám jeden z místních.
Doktorku Pluhařovou se Večerníku kontaktovat nepodařilo.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...