Dobré dopoledne, dnes je úterý 5.3.2024
svátek slaví Kazimír,
zítra Miroslav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

01 policie 02Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIPS) již ukončila vyšetřování zraněné Ludmily Zbořilové, k němuž došlo během policejního zásahu 5. srpna 2014. Tehdy si policisté z jejího domu v Čelechovicích na Hané odvedli syna Františka (42) známého v podsvětí pod přezdívkou „Fantomas“. A celá anabáze začala...

Při jeho zatýkání totiž „zásahovka“ zranila jeho staré rodiče. Čtyřiasedmdesátiletému Františkovi Zbořilovi příslušník komanda zkroutil ruku tak, že celá zmodrala. Ještě hůře dopadla jeho o rok starší manželka Ludmila. Při zásahu se ocitla na zemi a jeden z těžkooděnců na ni šlápl tak nešťastně, že nebohé stařence zlomil nohu v krčku. Záchranku pak dle jejího vyjádření zavolali až po čtyřech hodinách! Teprve pak byla přepravena do nemocnice, kde se podrobila operaci, zatímco její manžel na místě zkolaboval. Celým případ se zabývala Generální inspekce bezpečnostních sborů.
„Případ byl prošetřen a předán Krajskému státnímu zastupitelství v Brně,“ informovala Večerník v průběhu uplynulého týdne Radka Sandorová, tisková mluvčí GIPS. V případě podání žaloby a prokázání viny hrozí zasahujícímu policistovi za trestný čin ublížení na zdraví z nedbalosti odnětí svobody až na jeden rok, pokuta nebo zákaz činnosti.
Soud ovšem v této věci dosud nerozhodl. Faktem je, že k ublížení na zdraví u staré paní prokazatelně došlo, ona se s jeho následky i vzhledem ke svému věku musela potýkat a nelze proto říci, že zásah proběhl zcela bez problémů. Na druhou stranu se objevují i četné hlasy na obhajobu příslušníků speciálního komanda.
„To se bohužel i při sebelepším zásahu může stát. Lepší zraněná žena než aby byli policajti zastřeleni v akci. Při takových zásazích jde totiž často až o život a všechny osoby musí být na místě zajištěny. Protože, co když maminka bude chtít svého synáčka chránit všemi možnými prostředky?!“ napsal do redakce Večerníku jeden z našich čtenářů.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...