Dobré ráno, dnes je sobota 10.6.2023
svátek slaví Gita,
zítra Bruno
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

02 nehodaV pondělí 5. ledna kolem půl dvanácté v noci došlo na silnici druhé třídy ve směru z Drahan na Žárovice k dopravní nehodě. Bohužel, policie ji zatím nemůže stoprocentně objasnit, protože předpokládaný viník havárie z místa zbaběle ujel.

„Z prvotního šetření vyplývá, že zatím neustanovené vozidlo s nezjištěným řidičem při průjezdu pravotočivé zatáčky vjelo z nezjištěných příčin do protisměru, kde pravou přední částí narazilo do protijedoucího vozidla Škoda Octavia, které řídil jednadvacetiletý mladík. Po střetu z důvodu úleku strhl řidič vozidla Škoda Octavia řízení vpravo a narazil do svodidel. Neznámý řidič nezastavil, ale pokračoval směrem na Žárovice,“ popsala havárii s újezdem viníka Irena Urbánková, tisková mluvčí Krajského ředitelství Policie ČR v Olomouci.
Při nehodě naštěstí nedošlo ke zranění osob, alkohol byl u řidiče značky Škoda Octavia vyloučen dechovou zkouškou. „Celková hmotná škoda na vozidle a svodidlech byla vyčíslena na 55 tisíc korun. Nehoda je v šetření policistů dopravního inspektorátu. Po vozidle i řidiči pátrají,“ dodala Irena Urbánková.
Policisté se tímto obrací na veřejnost a případné svědky, kteří by mohli svými informacemi přispět k objasnění nehody a zjištění řidiče a neznámého vozidla, aby kontaktovali policisty Dopravního inspektorátu v Prostějově. Buď osobně, nebo telefonicky na čísle 974 781 580 případně na bezplatnou telefonní linku 158.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...