Dobré ráno, dnes je úterý 25.6.2024
svátek slaví Ivan,
zítra Adriana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

01 spolecne_foto_zelecVánoce stejně jako oslavy Silvestra bývají vzácnou příležitostí k vzájemnému setkávání. Nejinak tomu bylo i na Nový rok v Želči. U místní vodní nádrže se tu potkali občané dvou spřátelených obcí.

Novoroční výšlap je v regionu spojován zejména s Kosířem, o kterém živě informujeme na jiném místě této strany. Podobnou tradici však mají i v Mikroregionu Předina. Lidé tu ovšem pravidelně nevyráží na kopec, ale vzhledem k lednovému termínu poněkud překvapivě k vodě. „Na Nový rok dorazila z Doloplaz k nádrži u Želče skupina třiadvaceti poutníků včetně dvou maminek s kočárky. Ty musely překonat strastiplnou cestu přes zasněžené pole a louky. Celkem se tu sešla padesátka příznivců novoročního pochodu,“ napsal do redakce Večerníku Miroslav Rohel z Doloplaz.

Organizátoři z Želče připravili ohniště pro opékání špekáčků, při kterém se všichni srdečně bavili. „Starostové obou obcí Bronislava Augustinová a Ladislav Sypko se na místě domluvili, že příští vítání Nového roku bude spojeno s menším ohňostrojem na hrázi vodní nádrže u Želče,“ dodal Miroslav Rohel. 

V Želči se tak příznivci pohybu na čerstvém vzduchu už nyní mohou těšit nejen na to, co jim přinese následující rok, ale dokonce i na samotný začátek roku příštího.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...