Dobrý podvečer, dnes je sobota 13.4.2024
svátek slaví Aleš,
zítra Vincenc
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

35 pohadkovy_lesPoslední srpnová sobota patřila v lesíku pod plumlovským zámkem dětem. Právě pětadvacátého srpna se zde totiž konalo soutěžní odpoledne s názvem „Pohádkový les“.  Bytostmi z pohádek tak byl obsazen celý kemp „U Žraloka“ i přilehlý les směrem na Krumsín. A Večerník u toho nechyběl...

Vstup do lesa se otevřel všem malým dobrodruhům přesně dvě hodiny po poledni. Že se v Plumlově něco děje, však bylo jasné minimálně v autobusové dopravě už po třinácté hodině. Vždyť jen autobusová linka směřující do Plumlova skoro praskala ve švech. Návštěvnost byla opravdu vysoká. Samotné děti pak už na místě čekala řada pohádkových bytostí.

Na cestě označené barevnými praporky mohli malí výletníci potkat ježibabu, které museli nasbírat klestí, šmoulům pomáhali hledat kytičky do speciálního lektvaru na „zašmoulení“ Gargamela a pro podhradského vodníka museli nachytat nějaké ty rybičky. Dále je cestou provázel i Trautenberk, Mickey a Minnie, Ferdové a Berušky nebo Rákosníček. O zábavu tudíž nouze nebyla.

„Děti jsou skvělé, dělají všechno, co jim řeknete a z razítek na kartičkách mají pak velkou radost,“ svěřila se Večerníku jedna z červených mochomůrek. Kromě zábavných soutěží čekalo na děti ještě jedno překvapení, a to zábavná Klaunidiáda, která se na místě konala od sedmé hodiny večerní. Mimo pohádkovou cestu pak přišla další spousta překvapení v kempu samotném. Mezi jinými například kreslení křídami, indiánská dílna nebo malování na obličej. „Mamince se líbily růžové kytičky, ale já chtěla modré, nemám ráda růžovou,“ smála se přímo u stánku s malovátky malá slečna Vendulka.

Akce Plumlovských nadšenců se tedy vydařila skvěle. 

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...