Dobrý večer, dnes je pondělí 27.5.2024
svátek slaví Valdemar,
zítra Vilém
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

VIDEO + FOTOGALERIE Uplynulou neděli 28. prosince krátce po půlnoci vyděsilo několik obyvatel v Dobrochově praskání, zápach a kouř z jednoho z rodinných domů v řadové zástavbě. Nebylo divu, nemovitost, jejíž majitelé nebyli doma, pohltily plameny. Uvnitř ale přece jen živá bytost byla! Hasiči z ohně dokázali zachránit malé koťátko!

„Vyslali jsme k likvidaci požáru jednotku profesionálních hasičů z Prostějova a dobrovolné hasiče z Brodku u Prostějova a místního Dobrochova. Požár zcela poškodil přízemí budovy, hasiči provedli důkladný průzkum v zakouřených prostorech, a i když byli informováni, že obyvatelé nejsou doma, podařilo se jim z plamenů vyprostit malé koťátko. Plameny nebezpečně ohrožovaly okolní přilehlé domy, pomocí dvou hasebních proudů byly ochlazovány štíty objektů,“ popsal situaci Večerníku Zdeněk Hošák, tiskový mluvčí Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje.

Po necelé hodině se jednotkám podařilo zamezit rozšiřování plamenů, včasný zásah také přispěl k uchránění střešní krytiny. Průzkumem pomocí termokamer byla dohledána menší ohniska a ta následně likvidována. „Ještě o půl třetí ráno zásah pokračoval, hasiči na místě prováděli odvětrání vnitřních prostor domu přetlakovou ventilací, rozebírali ohořelé konstrukce a vynášeli požárem poškozené vybavení a další uskladněné věci,“ uvedl dále mluvčí krajských hasičů.

Na místo zkázy také dorazil vyšetřovatel zjišťování příčin vzniku požáru. Ta prozatím není známa, škody budou vyčísleny až po návratu majitelů. Během požáru i zásahu hasičů nedošlo k žádnému zranění.

52 pozar01 52 pozar02 52 pozar03 52 pozar04

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...