Dobré dopoledne, dnes je úterý 5.3.2024
svátek slaví Kazimír,
zítra Miroslav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

50 zapadlHodně nezodpovědně se zachoval třiaosmdesátiletý nimrod, který jedno odpoledne odešel do lesa na lov a vrátil se až druhý den. Jeho vystrašená manželka zalarmovala policii s tím, že po celou noc postrádá muže. Ten kvůli patáliím s autem musel přenocovat v lese, ale proč mobilem nezavolal své ženě a ani nereagoval na početná volání? Desítky policistů i kolegů myslivců tak po něm vlastně pátrali zbytečně...

„Ve středu desátého prosince jsme v časných ranních hodinách přijali na linku 158 oznámení o pohřešování třiaosmdesátiletého seniora z obce na Prostějovsku, které podala jeho manželka. Bylo zjištěno, že den předtím se kolem druhé hodiny odpoledne muž vydal, jako myslivec, na lov zvěře do lesů nacházejících se několik kilometrů od místa jeho bydliště. Odjel svým vozidlem, ale domů se nevrátil, nepodal o sobě žádnou zprávu a na telefony nereagoval,“ popsala situaci Irena Urbánková, tisková mluvčí Krajského ředitelství Policie ČR Olomouckého kraje.
Po muži bylo okamžitě vyhlášeno pátrat. „Do rozsáhlé akce bylo zapojeno několik desítek policistů, včetně psovoda a členů mysliveckých sdružení okolních obcí. Policistům se podařilo krátce po poledni lokalizovat také mobilní telefon pohřešovaného. Zjistili, že třiaosmdesátiletý pán se již nachází doma. Sám se vrátil i s vozidlem domů. Byl zdravý, v pořádku, jen trochu podchlazený,“ informovala Večerník o šťastném konci pátrací akce mluvčí krajské policie.
A co se vůbec stalo, že stařík se v noci nevrátil domů? „Senior s vozidlem v nočních hodinách zapadl v lese a přenocoval v něm. Kolem poledne ho pak vyprostili lesní dělníci a teprve potom se mohl vrátit domů,“ vysvětlila Irena Urbánková.
Zavolat domů ale myslivec mohl, vždyť měl u sebe mobilní telefon...

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...