Dobrý večer, dnes je pondělí 27.5.2024
svátek slaví Valdemar,
zítra Vilém
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

01 policie REGION1Policisté z obvodního oddělení v Konici objasnili vloupání do tří chat, k nimž došlo začátkem prosince letošního roku. Tehdy se neznámý pachatel vloupal do tří spolu sousedících objektů v katastru Přemyslovic. Ke zlodějnám se přiznal jednadvacetiletý mladík, který má i přes svůj nízký věk celkem bohatou kriminální minulost.

Počátkem prosince tehdy neznámý pachatel odcizil z rekreační nemovitosti televizor, dva set-top boxy, křovinořez a další věci. Majiteli způsobil celkovou škodu odcizením a poškozením za deset tisíc korun. Na druhé z chat poškodil dvoje dveře, vnikl dovnitř, prohledal ji, ale nic nevzal. Majitel ale spočítal škodu na tři tisíce korun. Na třetí z chat pachatel poškodil garážová vrata, prohledal ji, ale rovněž nic nevzal. Nakonec v ní ale přespal a druhého dne ji opustil,“ vypočítala prohřešky zlodějíčka Irena Urbánková, tisková mluvčí Krajského ředitelství Policie ČR Olomouckého kraje. Jak dodala, celková škoda vloupáním do všech tří chat byla vyčíslena na 13 500 korun.
Policisté na případu intenzivně pracovali a výsledek se dostavil. „Na základě vyhodnocených informací a poznatků, místní i osobní znalosti vloupání objasnili a pachatele zjistili. Jedná se o jednadvacetiletého muže z Prostějovska, který se ke skutkům doznal a část odcizených věcí policistům dobrovolně vydal. Ty budou vráceny majiteli. Během šetření muži zákona navíc zjistili, že se nejedná o žádného nováčka. V nedávné minulosti byl za obdobnou majetkovou trestnou činnost soudem odsouzen a potrestán,“ informovala mluvčí krajské policie.
Ve zkráceném přípravném řízení sdělili policisté mladíkovi podezření ze spáchání přečinů krádeže a porušování domovní svobody. V případě odsouzení mu hrozí až tříletý pobyt za mřížemi.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...