Dobré odpoledne, dnes je úterý 28.5.2024
svátek slaví Vilém,
zítra Maxmilián a Maxim
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

2014 51 region pteniTak jako každý rok, i letos si žáci ze základní školy ve Ptení připravili pro své rodiče, příbuzné a známé zábavnou besídku. Hned po příchodu všechny přítomné přivítali andělé a děti obdarovali adventními kalendáři, poté se zahájení ujala ředitelka Viera Šmilňáková, která poděkovala všem za účast a sponzorské dary. Následně začal samotný program.

Na pódiu se ve své školní premiéře představila první třída s vystoupením plným malých berušek a mravenečků. Na prknech, co znamenají svět, zhlédli všichni přítomní skřítky, pohádky plné písní, country tance, reklamní spoty, ale i rozcvičku, či tanec na píseň Holky z naší školky.

Vrcholným číslem bylo vystoupení deváté třídy, která se s početným obecenstvem rozloučila ve dvou etapách. Na konci první části předvedli žáci parodii na téma akvabely na suchu a celý program uzavřeli slavnostním tancem, při kterém nejednomu rodiči ukápla slzička. Po vystoupení všech tříd následovala volná zábava ukončená výdejem cen z bohaté tomboly.

Opět po roce se také otevřely pekelné brány a do ptenské školy zavítal Mikuláš, anděl a jejich čertovský doprovod. Do obleků strašidelných mocností se jako každoročně převlékli žáci z deváté třídy, mikulášský den ovšem nebyl jen plný strašení. Ba naopak. Letos to byl trochu jiný čertovský rej.

Dříve, než si děti vysloužily sladké překvapení od svých třídních učitelů, dozvěděly se z krátkého vyprávění o životě a dobrých činech samotného Mikuláše. Mikulášská družina navštívila i mateřskou školku, kde děti na čerty netrpělivě čekaly.

Posledním cílem, kde se hledaly hříšné duše, byl obecní úřad. Starosta Jiří Porteš vypadal velmi vyděšeně, když viděl to množství čertů, které se k němu přibližovalo. Nicméně je přivítal s otevřenou náručí a sladkým pamlskem. Ptenští čerti měli letos smůlu, protože v celém Ptení se nenašla ani jedna hříšná duše, kterou by peklo uchvátilo.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...