Dobré odpoledne, dnes je pondělí 29.5.2023
svátek slaví Maxmilián a Maxim,
zítra Ferdinand
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

01 policie 1V noci z pondělí 1. prosince na úterý 2. prosince došlo k vloupání do jedné z prodejen v místní části obce Hradčany. Policisté ale bleskurychle zareagovali a po čtyřiadvaceti hodinách zloděje vypátrali. Devatenáctiletý mladík, jak vzápětí vyšlo najevo, se podobného trestného činu nedopustil poprvé.

„Neznámý pachatel do prodejny v Hradčanech vnikl po vypáčení dveří a odcizil z ní cukrovinky, několik krabiček cigaret různých značek, tabákové výrobky, baterie a také peníze. Celková škoda odcizením a poškozením byla vyčíslena na 24 000 korun,“ shrnula informace o vloupání Irena Urbánková, tisková mluvčí Krajského ředitelství Policie ČR v Olomouci. 

 

Policisté z obvodního oddělení v Němčicích nad Hanou na případu pracovali a po pachateli pátrali. A úspěšně! „Na základě operativní práce, zjištěných informací, poznatků a místní a osobní znalosti byla v průběhu středy zadržena osoba podezřelá z tohoto protiprávního jednání. Jedná se o devatenáctiletého mladíka z Prostějovska. Po zadržení byl umístěn do policejní cely, přičemž část odcizených věcí u něj policisté nalezli. Během šetření bylo zjištěno, že muž byl v nedávné minulosti za obdobnou majetkovou trestnou činnost soudem odsouzen a potrestán. V případě prokázání viny a odsouzení mu tak za přečin krádeže hrozí až tříletý pobyt za mřížemi,“ sdělila Irena Urbánková. 

 
  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...