Dobrý večer, dnes je pátek 19.4.2024
svátek slaví Rostislav,
zítra Marcela
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

34 vorisekPředminulou neděli se v krásném prostředí letního areálu pensionu Mánes v Čechách pod Kosířem konal druhý ročník Voříškiády. Soutěž byla spojena se dnem otevřených dveří útulku Voříšek a byla určena pejskům bez průkazu původu.

Akci odstartovala ukázkou německá doga, která je ve svém oboru profesionálem. S naprostou lehkostí se předvedla jak ve výstavním postoji, tak i v pohybu. Celou ukázku odborně komentoval MVDr. Milan Štourač. Soutěž však měla přísná pravidla, posuzoval se exteriér (anatomie a mechanika pohybu) a také psychika psa. Stejně jako v prvním ročníku i tentokrát se pejsci utkali v několika kategoriích a stejně jako každá soutěž, tak i tato měla pro své vítěze připraveno mnoho cen, které poskytli sponzoři. Vítězové si odnesli hodnotné ceny spolu
s vítěznými poháry a medailemi. Chybět samozřejmě nemohly ani laskominy pro čtyřnohé mazlíčky. Celý program byl prokládán ukázkami poslušnosti a o přestávkách pak měli návštěvníci možnost veterinární poradny, kterou ochotně vedl MUDr. Milan Štourač. Na výstavě bylo k vidění i osm pejsků, kterým místní útulek poskytuje dočasný azyl. Akce se zúčastnilo více jak padesát psů a sklidila již podruhé veliký úspěch. Nelehký úkol pak měla paní Ing. Ilona Štouračová, která pejsky posuzovala. Vítězem celé Voříškiády 2012 se stal pejsek Muffy, jehož majitelkou je Olga Juklová. Muffy se stal i vítězem psů voříšků a vítězem v kategorii nejmenší pes, kdy mu bylo naměřeno 19 centimetrů v kohoutku. „Jsem moc rád, že se najde tolik lidí, kteří milují své pejsky a je jim úplně jedno, jaký mají pejsci původ. Důležitý je především dobrý vztah člověka ke zvířeti a naopak,“ vysvětluje majitel útulku Voříšek Leopold Dostál.

34 vorisek1Hlavním důvodem pořádání této akce bylo také to, aby se zvedl zájem o pejsky z útulku, celkem padesát jich tady čeká na svého nového majitele. Den otevřených dveří útulku Voříšek navštívila více než stovka lidí, kteří si mohli psy prohlédnout a po konzultaci s odbornými pečovateli vybrat nového mazlíčka.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...