Dobrý podvečer, dnes je sobota 13.4.2024
svátek slaví Aleš,
zítra Vincenc
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

34 kontejnerV Konici se brzy objeví tři nádoby na tříděný textil. Budou umístěny na hlavním náměstí, v Husově ulici a ve sběrném dvoře. Lidé z Konice tak své svršky nebudou muset vyhazovat do komunálního odpadu, jak se to dosud běžně děje. Možná je však opět objeví v second handu.

Společnost Revenge, která kontejnery provozuje, se postará o recyklaci starého oblečení, které se v něm objeví. Jedná se o stejnou firmu, která rozmístila nádoby na šestnácti místech v Prostějově. Lidé, kteří oblečení vhodí do kontejneru, by se však neměli divit, pokud je později  najdou v některém ze second handů. Tak se tomu běžně dělo nejen v Prostějově, ale třeba i v Pardubicích. „V našem moderním třídícím závodě v Boskovicích se zabývá sto lidí  tříděním a zpracováním šatstva i bot. Polovinu oblečení se podaří zachránit tak, aby mohlo posloužit svému původnímu účelu. Dalších 35% se zpracuje pro průmyslové využití. Zbylých 15% je odpad, který se termicky zhodnocuje,” píše se v oficiálním materiálu společnosti Revenge.

Jak svědčí příklady z Prostějova nebo třeba z Pardubic, za záchranou oblečení se skrývá jejich opětovný prodej v některém ze second handů. Pokud tedy lidé budou chtít, aby jejich obnošené oblečení sloužilo potřebným, měli by je zanést do konické charity. Ta humanitární sbírku obnošeného šatstva pořádá dvakrát do roka. Pokud jsou však rozhodnuti je vyhodit do popelnice, bude lepší, pokud k tomu přece jen využijí nových kontejnerů. 

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...