Dobré odpoledne, dnes je sobota 13.4.2024
svátek slaví Aleš,
zítra Vincenc
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

33 stinavaMožnost předvést traktory jinak než na polích a v lese dostali všichni, kteří dorazili na šestý ročník oblíbené traktoriády ve Stínavě. Na její start se letos postavilo sedmnáct traktorů. Byly mezi nimi výhradně veterány starší 70 let nebo stroje domácí výroby. Před závody i během nich pršelo, a tak se zablácená trať stala pro závodníky i stroje pořádně tvrdým oříškem.

Do Stínavy se sjela sedmnáctka jezdců ze širokého okolí. „Někteří dorazili lesem přes kopec. Kromě místních tu máme traktory třeba z Nivy, Ohrozimi či Brodku u Konice. Nejvzdálenější účastník k nám přijel z Klenovic,” uvedl starosta Stínavy Pavel Bokůvka. Kromě obecního úřadu se na organizaci traktoriády tradičně podíleli i místní hasiči. „Příprava nám zabrala asi měsíc. Nejtěžší bylo sehnat ceny a postavit velký stan,” zmínil se Bokůvka. Závodníci museli absolvovat kvarteto disciplín. Obzvláště náročná byla hned první z nich, která vedla „loukou a lesem”. Startovalo se na malebné louce, ale velice brzy po vjezdu do lesa na jezdce číhal dosti nepříjemný sešup do bahna, do něhož mnozí z nich zapadli. Na místě však byl připraven traktor s navijákem, který je vytahoval. Ve druhé disciplíně se už jezdilo pouze po louce a to na oválu, kde byly vytvořeny terénní překážky. Ani zde však nechyběly úseky plné vody a bahna. Třetí disciplínou byla jízda pomalosti, kdy traktor musel jet co nejpomaleji, aniž by se mu zastavila kola. Celou show, při níž se všichni diváci náramně bavili, pak zakončila jízda bahnem. „Naše traktoriáda nikdy nebyla pro žádné slečinky. Ovšem každý, kdo letošní obzvláště náročné závody zvládl, je pro mě hrdina,” vysekl poklonu všem zabláceným jezdcům Pavel Bokůvka. Učinil tak dozajista za všechny diváky, kteří jejich boj sledovali s velkým obdivem.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...