Dobré dopoledne, dnes je sobota 15.6.2024
svátek slaví Vít,
zítra Zbyněk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

29 maringotkaProblémy s Romy žijícími v polorozbořené nemovitosti s obávanou adresou Studenec 39 se oživují. Na začátku týdne se ozvali naší redakci nespokojení starousedlíci z této části Čelechovic na Hané. Podle nich jim Romové neustále vyhrožují, dělají nepořádek a co nejvíc zdejší občany pobouřilo, je maringotka zaparkovaná nově na dvoře vykřičeného domu!

„Nedá se tady už vydržet, po osmé hodině večer nevycházíme vůbec ven. Kdo se objeví na ulici, ten je zdejšími romskými obyvateli častován sprostými urážkami, někteří z nás už byli i fyzicky napadeni. A co je vrchol, tak nedávno těmto cikánům na dvůr přivezli maringotku. Copak už jim nestačí ten velký barák, který vyplenili? To teď budou bydlet i v maringotce? Nedávno jsem šla s nákupem odpoledne domů, zastavil mě asi desetiletý Rom a chtěl desetikorunu. Když jsem ho odmítla, řekl mi, ať mě rakovina sežere! Copak je to normální? Určitě ne,“ láteřila do našeho redakčního telefonu žena ze Studence, která z obav o svoji bezpečnost odmítla zveřejnit své jméno.

Emoce však mírní starostka Čelechovic na Hané Jarmila Stawaritschová, stejně jako ředitel humanitární společnosti Člověk v tísni Olomouckého kraje Richard Kořínek. „Za poslední týdny jsem neslyšela jedinou stížnost na nějak přehnané chování uvedených Romů. Tím, že si občané stěžují vaší redakci a nepřijdou za mnou na obecní úřad, tím rozjitřené atmosféře ve Studenci nepomohou,“ odpověděla nám na náš dotaz starostka Jarmila Stawaritschová. „S tou maringotkou je to úplně jinak, nikdo v ní bydlet nebude. Budu v ní pracovat naši terénní pracovníci a mimo jiného ji budeme využívat pro volnočasové aktivity romských dětí,“ uvedl Richard Kořínek.

Podrobnější reportáž ze Studence naleznete v pondělním tištěném vydání Prostějovského Večerníku. 

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...