Dobré dopoledne, dnes je sobota 15.6.2024
svátek slaví Vít,
zítra Zbyněk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

2012 nemcice hala kamenV objektu místní základní školy byl v neděli 1. července 2012 slavnostně položen základní kámen víceúčelové haly v Němčicích nad Hanou. Hala, na kterou se městu z evroprských peněz podařilo získat 18 milionovou dotaci, bude sloužit žákům základní školy, dětem z DDM, němčickým sportovcům i široké veřejnosti. Konec stavby je naplánován na leden 2013.


O výstavbě haly jednalo němčické zastupitelstvo téměř tři roky. Pro sportovní a kulturně-společenský život ve městě v tuto chvíli slouží pouze sokolovna, která je plně využívána od rána až do noci. Její kapacita už nestačí pokrýt zájem sportovních oddílů i jednotlivců z Němčic i okolí. „Kromě toho tělocvična základní školy je v katastrofálním technickémi i hygienickém stavu a tak se tělesná výchova vyučuje v sokolovně. Tento stav je dlouhodobě neudržitelný,” odůvodnila potřebu výstavby nové haly němčická starostka Ivana Dvořáková. Kromě toho v Němčicích nad Hanou má dlouholetou tradici oddíl krasojízdy, který slaví celorepublikové, mezinárodní i celosvětové úspěchy. „Město se snaží vytvořit tomuto sportu co nejlepší podmínky, ale hodin pro trénování devatenácti členů oddílu je v tuto chvíli málo. Podobné je to v případě mužstva stolního tenisu. Právě těmto sportům, včetně cvičení žen, chce město dát příležitost, aby mohli po výstavbě haly více využívat sál sokolovny,” dodal místostarosta Jan Vrána.
Nová hala bude sloužit třem stovkám žáků základní školy, šesti stovkám dětí z DDM, němčickým sportovcům i veřejnosti. Hala je koncipována k celoročnímu využití pro obyvatele města i širokého okolí. „Svou velikostí budde jedinou halou, kterou bude možno využít také pro velká kulturně-společenská setkání občanů přilehlých regionů,” zmínil se Vrána. Celkové náklady na realizaci výstavby haly činí 41,5 mil. korun, z toho dotace z Regionálního operačního programu Střední Morava činí 18 mil. Kč. Hotová by měla být v lednu 2013.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...