Příjemnou noc, dnes je pátek 19.7.2024
svátek slaví Čeněk,
zítra Ilja
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

2012 27 nezatka

„Sranda musí být, i kdybychom měli horkem chcípnout!” Právě pod tímto heslem se mohl v tropickém pátečním odpoledni konat druhý nultý ročník zimní Olymppijády v Nezamyslicích. Kdo na ni zavítal jako divák, bavil se neskutečně. Lépe se bavili snad už jen její samotní účastníci.

Za páteční skvělou recesistickou akcí stáli proslulí nezamysličtí mažoreti. Na akci se sjeli reprezentace snad ze všech koutů světa. „Kromě České republiky v čele s Jaromírem Bagrem tu máme také zástupce Kanady, Jamajky, Kosova, Vatikánu, Holandska, Řecka a dorazila i početná výprava Poláků. Vlastně je to tady samý pšonek,” popsal pořadatel Jan Košárek, který sám reprezentoval Burkinu Faso. Velkou pozornost rovněž vzbuzovala bujará výprava Turků. „Hned jak přijeli, tak nám tu vykopali turecký záchod,” prohodil Košárek.

Skutečně netradiční bylo už samotné zahájení celé akce v parku u hřiště pod kopcem zvaným „Mondt Nezamysl”. Po proslovu starosty Juana Antonia Doubravoviče se zapálenou pochodní přiklusal sám Usain Bold. Z druhé strany už ke hřišti mířil žlutobílý moskvič veřejné bezpečnosti. Soudruzi policisté z vězení přivezli fešnou ženu Davida DrRatha, která předvedla model s ponožkami vycpanými tisícikorunami. Ta pak od fenomenálního jamajského sprintera pochodeň převzala a oheň i zapálila.

Následně se jednotlivé země utkaly ve třech disciplínách. Nejprve v běhu na lyžích parkem, následně ve sjezdu na bobech do pěny připravené hasiči a jako poslední byl připraven originální curling, kde se místo kamenů házelo dětmi. „Pečlivě jsme to trénovali. Jde o to, že jsme vzali igelitovou plachtu, tu polili jarovou vodou a děti místo kamenů pouštěli na pneumatikách. Děti se nejprve dost bály, tak jsme to vyzkoušel se svým jedenapůlročním synem Adamem. Ten zatím nemá pud sebezáchovy a tak se mu to moc líbilo. Jak ho viděli ostatní děti, tak se sami přidávaly,” popsal princip i vznik naprosto originální disciplíny Jan Košárek. Finanční výtěžek celé akce šel na vysazení stromů do aleje lemující cyklostezku z Nezamyslic do Dřevnovic. Konečné výsledky nebyly do uzávěrky tohoto vydání stále známy. Jisté však bylo, že v pátek v Nezamyslicích na plné čáře zvítězil každý, kdo si ze sebe dokázal udělat „prdel”.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...