Příjemnou noc, dnes je úterý 23.7.2024
svátek slaví Libor,
zítra Kristýna
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Na vlastní chybu a nepozornost doplatil uprostřed minulého týdne řidič škodovky, který na křižovatce ve Vrbátkách nedal přednost a vrazil do auta jedoucího po hlavní komunikaci. Škoda se vyšplhala skoro až na dvě stě tisíc korun.   

„Ve středu šestého listopadu v sedm hodin ráno došlo ve Vrbátkách, v křižovatce silnic na Blatec, Vrahovice, Dubany a Štětovice, k dopravní nehodě dvou osobních vozidel. Šedesátiletý řidič vozidla Škoda Fabia, který jel od Blatce na Vrahovice, zřejmě v křižovatce nerespektoval dopravní značku „Dej přednost v jízdě“ a narazil do levého boku osobního vozidla Škoda Octavia, jehož jednašedesátiletý řidič jel po hlavní silnici ve směru od Duban. Při nehodě nebyl nikdo zraněn, alkohol u obou účastníků vyloučila dechová zkouška,“ informovala Večerník o středeční havárii Irena Urbánková, tisková mluvčí Krajského ředitelství Policie ČR Olomouckého kraje. Jak dodala, celková hmotná škoda byla vyčíslena na 190 tisíc korun. Řidiči Fabie byla policisty na místě uložena bloková pokuta. 

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...