Příjemnou noc, dnes je úterý 23.7.2024
svátek slaví Libor,
zítra Kristýna
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

44 drzovice2Komu vadil myslivecký posed v háječku za Držovicemi? Nyní to zjišťují hasiči i policisté, neboť po pátečním ranním požáru je jasné, že myslivcům někdo způsobil škodu úmyslně. „V pátek prvního listopadu těsně před půl devátou ráno vyjeli profesionální hasiči z Prostějova a dobrovolní hasiči z Držovic a Vrahovic k ohlášenému požáru chatky u Držovic. Po příjezdu však hasiči zjistili, že nehoří chatka, ale jde o požár myslivecké kazatelny. Kazatelna o rozměrech dva a půl krát tři metry hořela ve výšce asi tří metrů.


Byla celá dřevěná a zateplená. Hasiči požár zlikvidovali a kazatelnu částečně rozebrali,“ popsala Večerníku páteční zásah Vladimíra Hacsiková, tisková mluvčí Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje.
Jak dodala, výše škody byla vyčíslena na pětadvacet tisíc korun. „Příčina vzniku požáru je v šetření, jednalo se ale pravděpodobně o úmysl nebo nedbalost,“ uvedla mluvčí krajských hasičů.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...