Příjemnou noc, dnes je úterý 23.7.2024
svátek slaví Libor,
zítra Kristýna
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

44 konickoTak to by chtěli najednou trošku moc! Seznam požadavků, které předložil osadní výbor Nové Dědiny vedení Konice, byl pořádně dlouhý. Už nyní se dá říci, že všechny nároky obyvatel konické místní části zatím vyslyšeny nebudou. Dokončit obecní vodovod. Opravit silnice a chodníky. Vyřešit problémy se skládkami zeminy z výkopu plynu a vodovodu. Rekonstruovat kapličku. Kompletně opravit kulturák včetně dokončení jeho plynofikace.


Vybudovat osvětlení na obecním hřišti. Dát do pořádku místní hasičskou zbrojnici, provést její zateplení a opravu fasády. Mezi Štarnovem a Novou Dědinou vybudovat chodník. Zlepšit údržbu obecních pozemků. Zajistit vyčištění přítoku do požární nádrže.
To a ještě některé další nároky vznesl nedávno osadní výbor Nové Dědiny, která spadá pod Konici. Jeho členové zároveň pozvali konické zastupitele, aby se do Nové Dědiny přišli podívat. Již nyní je jisté, že řešení všech svých problémů se v Nové Dědině určitě nedočkají. „Všechny tyto požadavky nebudeme schopni finančně pokrýt, v příštím rozpočtu v Nové Dědině počítáme pouze
s opravami komunikací, které bude nutné dát do pořádku po dokončení výstavby vodovodu,” reagoval starosta Konice František Novák.
Obecní rozpočet není nafukovací - s tímto faktem se budou muset smířit i obyvatelé Nové Dědiny spadající pod Konici.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...