Příjemnou noc, dnes je úterý 23.7.2024
svátek slaví Libor,
zítra Kristýna
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

44 kostelecNe-vyčůraným vstup zakázán! Takovou originální značku si mohli na začátek stezky odvahy dát v Kostelci na Hané. Projití temné pěšinky osvícené jen svíčkami v dýních určitě nebylo snadnou záležitostí. Samozřejmě, že k jejím úspěšnému zvládnutí nebylo třeba vyčůranosti ve smyslu vychytralosti. Ta zde byla k ničemu. Na druhou stranu nějaká ta limonáda či pivo navíc mohli při procházce po stezce nadělat u těch méně odvážných pěknou paseku. 

Stezka odvahy korunovala páteční lampionový průvod, který ve městě společnými silami uspořádala místní radnice, sokolové, fotbalisté, hasiči i občanské sdružení Lepší Kostelec. Několik desítek malých i velkých účastníků nejprve u místní sokolovny přivítala strašidýlka, která se zjevila na střeše historické budovy v centru města.

44 kostelec2 44 kostelec3
  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...