Příjemnou noc, dnes je úterý 23.7.2024
svátek slaví Libor,
zítra Kristýna
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

42 prehradaJiž před dvěma roky se zrodil nápad na vybudování sedmikilometrové cyklostezky, která by měla vést kolem celé Plumlovské přehrady. Tento nepochybně atraktivní projekt stále čeká na peníze.

Stezka by měla sloužit nejen pro pěší, ale i pro cyklisty a in-line bruslaře. Přitáhla by nepochybně pozornost spousty lidí z celého kraje. Plumlovská radnice na její vybudování peníze nemá a tak se zatím neúspěšně snaží sehnat dotace. Původně počítala s celkovými náklady kolem sedmadvaceti milionů korun.

„Dotace se nám na tento projekt stále nepodařilo sehnat. Nicméně zrovna minulý pátek byl vypsán vhodný titul, takže se o to budeme i nadále pokoušet. Už nyní je ovšem jasné, že celou částku nám v tuto chvíli nikdo nedá. Proto je prioritou alespoň propojení ulice pod zámkem s hrází plumlovské přehrady u letního kina. Víme, že je něco takového možné, máme na to už hotovou studii. Teprve pak by připadala v úvahu oprava protější stezky vedoucí kolem Zlechova,“ vyjádřil se k aktuálnímu stavu zajímavého projektu plumlovský starosta Adolf Sušeň.

Cyklostezka by měla být doplněna i o místa pro odpočinek a také naučnou stezku s tabulemi obsahující informace o historii i současnosti Plumlovské přehrady a jejího okolí.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...