Příjemnou noc, dnes je úterý 23.7.2024
svátek slaví Libor,
zítra Kristýna
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

41 u zraloka detiŽáci, studentky, policie a hasiči. Jak to spolu souvisí? Žáci základní školy Plumlov pod vedením Hany Finsterlové si v úterý 8. října na vlastní kůži v rámci nácviku chování v mimořádných situacích v prostorách autocampu ATC Žralok vyzkoušeli chování při požáru, při dopravní nehodě a pohybu na silnici a při poskytování první pomoci.

 

Modelové situace jim připravili členové zásahové jednotky SDH Plumlov, zástupci místního oddělení policie ČR a studentky Střední zdravotnické školy v Prostějově. Děti si prakticky vyzkoušely ošetřování „zraněných“, kterými byly namaskované studentky „zdravky“, osvěžily si zásady chování v provozu na silnici pod vedením policie a na závěr viděly ukázky zásahů členů JSDH a to například v podobě likvidace ohně v hořící pánvičce s olejem v „kuchyni“.

Podle reakcí se dětem celá akce velmi líbila a zpestřila tak jejich výuku, kde jsou mimořádné situace probírány v teoretické rovině.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...