Příjemnou noc, dnes je úterý 23.7.2024
svátek slaví Libor,
zítra Kristýna
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

41 otaslavice slavaVedení obce Otaslavic v čele se starostou Rostislavem Drnovským, zástupci Svazu letců a vedení prostějovského Aeroklubu Josefa Františka si v sobotu 5. října při slavnostním aktu připomněli nedožité devětadevadesáté narozeniny slavného rodáka a hrdiny bitvy o Anglii Josefa Františka.

Na akci u památníku před Františkovým rodným domem nechyběly ani dvě známé osobnosti z Prostějova. Primátor statutárního města Miroslav Pišťák zastupoval Československou obec legionářskou a vysokoškolský učitel Petr Sokol byl pozván jako autor nedávno publikovaného portrétu slavného letce ve speciálním čísle časopisu Reflex a propagátor vyznamenání a povýšení Josefa Františka, který zahynul během bojů ve Velké Británii.
Na akci rovněž vystoupil hlavní otaslavický „ochránce“ Františkovy památky Vladimír Ambros, který přečetl projev Winstona Churchila k druhému výročí mnichovské dohody.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...