Dobrý večer, dnes je úterý 18.6.2024
svátek slaví Milan,
zítra Leoš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE Průřez dějinami a vývojem vojenství od antiky přes středověk a napoleonské války až po československou lidovou armádu. Takový byl letošní, v pořadí již třetí Military Fest na Skřípově. Představení výstroje a výzbroje, ukázky bitev, bohatá tombola i občerstvení společně s krásným slunečným dnem přilákalo do areálu Břízky několik set lidí, kteří se tak v průběhu několika hodin mohli vrátit v čase do vzdálené i nedávné minulosti. 

 

PROSTĚJOVSKÝ Večerník byl mediálním partnerem akce, tudíž v sobotu dopoledne nemohl ve Skřípově chybět...
Do období markomanských válek a vlády císaře Marka Aurelia zavedla všechny přítomné skupina historického šermu Roma Victor Legio XIII. „Představujeme římskou třináctou legii Gemina Augusta a chceme divákům ukázat, že moc nechybělo a římské jednotky se pohybovaly i na našem území,“ přiblížil za třináctku mužů Ivo Berka. O téměř jedno tisíciletí dál, přesněji do jedenáctého století se celá louka přemístila díky pětici Pavel Bílý, Martin Žilka, Jan Franc, Hana Bílá a Simona Hajkrová. A skupina Eques Tempus po šermování těžkými středověkými meči i dřevěnými holemi představila rovněž ukázku z dob husitů, kterou připravila společně s občanským sdružením Kirri.

 

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...