Dobrý večer, dnes je úterý 18.6.2024
svátek slaví Milan,
zítra Leoš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

33 sekyrkyMěstské kulturní středisko Konice si návštěvníky rozmazluje i o prázdninách. Dveře tamního zámku jsou otevřeny všem zájemcům o historii i současné umění. V letních měsících můžete aktuálně navštívit výstavu textilního umění, která bude inspirací pro nejednoho zručného návštěvníka. Na zámku v Konici se pořád něco děje a to i teď, v období dovolených a letních prázdnin. Návštěvníky z blízkého i dalekého okolí čeká na hodinové prohlídce nejen zajímavý interiér a exteriér barokního zámku, ale i bohatý doprovodný program.

„S návštěvností jsme spokojeni, předběžně odhaduji, že k nám letos zavítalo mnohem více lidí než loni. Bude to zřejmě díky televiznímu šotu v pořadu Toulavá kamera, který byl odvysílán letos sedmého dubna,“ usuzuje ředitelka Městského kulturního střediska Konice Milena Navrátilová. Obyvatelé Konice jsou už zvyklí na pravidelné akce v rámci Klubu přátel hudby, přednášky a výstavy v nádherných prostorách samotného zámku, každý rok se ale pracovnice Městského kulturního střediska v Konici snaží sestavit programové složení tak, aby zaujal nové návštěvníky i domácí. Letošní léto konický zámek hostil už pátý ročník divadelního festivalu, a až do konce prázdnin mohou návštěvníci zhlédnout výstavu textilních řemesel. To ovšem zdaleka není vše...

„V celkem šesti místnostech našeho zámku si mohou návštěvníci v rámci expozice zvyků a řemesel zblízka prohlédnout pracovní nářadí, nástroje a pomůcky, které naši praprapředkové užívali při práci ke své obživě. Najdete tu nástroje punčochářů, kovářů, hodinářů i různé pomocníky hospodyněk, takže tu nechybí odstředivky na mléko, máselnice a mnoho dalších. Naší chloubou je unikátní sbírka seker, která získala zápis i v České knize rekordů,“ prozradila pracovnice konického informačního centra Radka Lexmanová s tím, že má sbírka ambice získat i zápis ve světové knize Guinessových rekordů: „Z Londýna nám potvrdili, že nic podobného, jako je naše sbírka seker, na světě neexistuje. Vše je ale otázkou financí, protože zápis do knihy rekordů rozhodně není levná záležitost.“ Unikátní sbírka, kterou se podařilo shromáždit během roku a půl, čítá na dvěstěpadesátjedna kousků, které rozhodně stojí za to vidět.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...