Dobrý večer, dnes je úterý 18.6.2024
svátek slaví Milan,
zítra Leoš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

32 ucelna_stavbaZaměstnanci Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) si nedávno posvítili na malý obchůdek stojící uprostřed idylické obce Raková u Konice. A objevili zde prošlé párky z  Polska! Na těchto párcích by si nikdo z  nás určitě nepochutnal. „Povrch zkaženého výrobku byl slizký a lepkavý. A bylo z  něj cítit nakyslý zápach,“ uvedl tiskový mluvčí SZPI Pavel Kopřiva s  tím, že potraviny byly skladovány tak, jak měly. Problém vězel jinde. „Výrobek měl prošlé datum použitelnosti, které je důležité pro zdravotní nezávadnost. Po tomto datu nesmí být potravina prodávána,“ upřesnil Kopřiva.

U vesnických koloniálů se více než kde jinde projevuje kolísavý počet zákazníků. Na pultech tak zde pak občas „zapomenou“ i nějaký výrobek s  prošlou trvanlivostí. Provozovatelka obchodu v Rakové se hájila tím, že párky neměla v úmyslu někomu prodat. „Měla jsem je stranou, plánovala jsem, že je odnesu pryč. Inspekce přišla ve špatnou chvíli. Jestli budu muset zaplatit pokutu, tak to v tuto chvíli nevím,“ vyjádřila se Jindřiška Hajkrová, která projevila obavy, že po zveřejnění článku bude moci obchod zavřít. Podobně nebyl zjištěním inspekce nadšen ani její manžel, který je zároveň starostou obce.

Oslovení místní občané jsou s  obchůdkem celkem spokojeni. „Jsem určitě ráda, že tu obchod funguje. Základní věci v  něm koupím, o víkendu pak udělám větší nákup v  Prostějově nebo v Olomouci. Obzvláště pro starší lidi je určitě nezbytný. Jenom bych uvítala, kdyby měl delší otvírací dobu. Ve všední dny zavírá už ve čtyři hodiny odpoledne, já se však z  práce vracím až před pátou,“ sdělila Večerníku jedna z  obyvatelek obce. Vedle stojící sousedky jen souhlasně přikyvovaly.

Otázkou je, co bude teď.. Případ budeme v každém případě nadále sledovat.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...