Dobrý večer, dnes je úterý 18.6.2024
svátek slaví Milan,
zítra Leoš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

32 h3Prázdninové hrátky s přírodou přilákaly k okolí říčky Hloučely desítky rodičů, prarodičů a malých průzkumníků, kteří se celé dopoledne bavili poznáváním zdejší přírody, vše proběhlo pod režijní taktovkou Ekocentra Iris.

Ani ve druhé polovině prázdnin se děti v rámci letošního Prostějovského léta nebudou nudit. Uplynulý čtvrtek si pracovníci Ekocentra Iris připravili pro malé šikuly dobrodružnou procházku, na které se malí i velcí pobavili i poučili. Není proto divu, že se u mostu nad řekou  Hloučelou na Olomoucké ulici sešli už před devátou první malí dobrodruhové. „Moc se těšíme,“ potvrzují bratři Gabriel a Rafael Provazníkovi, malí účastníci stezky, kteří se na dobrodružnou cestu vydali s maminkou a babičkou, „přišli jsme, aby se kluci trochu víc seznámili s přírodou,“ usmívá se sympatická babička. Připravené aktivity důvtipně probíhaly ve stínu stromů biokoridoru Hloučela, aby i v tropických teplotách nehrozilo nebezpečí přehřátí malých i velkých účastníků. „Dnešní ‚Hrátky na Hloučele‘ jsou malým překvapením i pro pravidelné účastníky našich akcí, protože jsme pro dnešek připravili zbrusu nové aktivity. Stezka je motivovaná vodními zvířaty, proto budeme hledat vodní živočichy i v okolí Hloučely, budeme pouštět mlýnky a zahrajeme si na vodní ptactvo. Nebude chybět lov rybek, které budeme určovat podle atlasu ryb a vědomosti účastníků si pak společně ověříme při malém kvízu,“ představila nabitý program akce vedoucí Ekocentra Iris Petra Orálková. Pestrý život kolem řeky Hloučely se čtvrteční prázdninové dopoledne vydali objevovat pěší, malí i velcí cyklisté i maminky s kočárky a díky bohatému programu si akci i v téměř tropických teplotách řádně užili.  

 

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...