Dobré dopoledne, dnes je sobota 15.6.2024
svátek slaví Vít,
zítra Zbyněk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE Sedmý Tructortrial v Ludmírově jakoby už svým pořadatelům z SDH Ludmírov poněkud přerostl přes hlavu. Předchozích šest ročníků této akce bylo přitom natolik úspěšných, že se do Ludmírova v sobotu v horkém odpoledni sjelo téměř tisíc platících diváků a k tomu ještě spousta neplatících dětí. Připraven pro ně byl skutečně pestrý doprovodný program. Co již však šlo poněkud stranou, to bylo bohužel samotné klání traktorů. Především závěrečný závod Jóžina z Bážin se letos vůbec nevydařil...

Do Ludmírova se sjelo pětadvacet jezdců a opravdu nebývalé množství diváků. Mnozí z nich se sem po dobrých zkušenostech z minula rádi vraceli. Přes velké vedro ještě do čtvrté hodiny vše klapalo přibližně tak, jak mělo. Pak se nálada zčistajasna změnila!

„V rámci doprovodného programu tu byla k vidění i přehlídka modelů letadel. Jedno z nich prolétalo nízko nad zemí, když v tom ve vysoké rychlosti do hlavy trefilo jednoho z přihlížejících diváků. Ten se bezvládně skácel na zem, z hlavy mu tekla krev. Posléze na chvíli sám vstal, ale brzy opět omdlel,“ popsal okamžiky hrůzy jeden z přihlížejících. Pro zraněného diváka dorazila sanitka, podle zjištěných informací by se však v případě zraněného muže kromě otřesu mozku nemělo jednat o nic výrazně vážnějšího.  Přesto tato událost poznamenala celé do té doby poklidně plynoucího odpoledne.

Předvídat nešťastné momenty je při vší opatrnosti někdy velmi obtížné. Co se však organizátorům letos vůbec nevydařilo, to byla třetí disciplína. „Tohle je k ničemu! Nechápeme, proč si lidé, kteří trať připravovali, sami nevyzkoušeli, jestli se dá vůbec  projet,“ kroutili hlavou diváci, kteří sledovali, jak jeden traktor za druhým zapadá v závodě Jóžina z Bážin. Obtížnou trasu nakonec projel jediný závodník. Důvodem bylo, že  pořadatelé pro ni na louce vyorali příliš hlubokou brázdu. Ze strachu z enormního sucha ji navíc pokropili natolik, že se stala pro většinu závodníků prakticky nesjízdnou. „Měli jsme ohlasy, že loni byla trať Jóžina z Bážin příliš jednoduchá. Tak jsme ji pro letošek udělali výrazně náročnější. Bohužel jsme to asi kapánek přehnali,“ reagoval starosta pořádajícího SDH Ludmírov Jan Kopečný. Na něm stejně jako na dalších organizátorech byla přitom patrná pokročilá únava z koordinace takto náročné akce... 

Přestože se sedmý ročník Tructortrialu neobešel bez komplikací, s prožitým dnem byla většina diváků spokojena. „Bylo tu výborné jídlo, dostatek pití a spousta nejrůznějších atrakcí pro malé i velké. Rádi se sem za rok zase vrátíme. Věříme, že organizátoři se z letošních malérů poučí,“ uzavřel pravidelný návštěvník Martin.


  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...