Dobrý podvečer, dnes je úterý 18.6.2024
svátek slaví Milan,
zítra Leoš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

30 zlechov„Zlechov se už opravuje. Šel jsem nedávno kolem a něco se tam dělo. Zajímalo by mě, jak to tam bude vypadat a kdy se hotel opět otevře!“ Tak s tímto dotazem se na nás v průběhu minulého týdne obrátil jeden ze čtenářů. A tak jsme se rozhodli zjistit, co je na tom všem pravdy.

Zeptali jsme se tedy majitele, který nemovitost získal už v dubnu loňského roku. „S kompletní rekonstrukcí jsme zatím nezačali, chlapi pouze opravovali vstup do hotelu. Někdo nám ho totiž poničil, když zjišťoval, jestli ve Zlechově už náhodou zase není něco k ukradení. Musel však být zklamán, hotel se stále nachází de facto v tom samém stavu, v jakém jsme ho koupili.

I proto zklamaní zlodějíčci přes náš pozemek pokračovali dál k blízké chatě, kde i přespali,“ vysvětlil Ladislav Koláček. Právě Zlechov byl dlouhá léta rájem bezdomovců a dalších podivných existencí.

I díky nim se dostal do dezolátního stavu. Nový majitel na konci dubna 2012 vyslovil záměr hotel opravit a provozovat. Nemovitost následně vyklidil a staticky zajistil, aby nehrozilo, že se zřítí. Rovněž zamezil přístupu nejrůznějším existencím. Ty si však očividně nedají pokoj. Dle posledních slov svého majitele by se hotel měl začít opravovat nejdříve příští rok.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...