Dobrý večer, dnes je úterý 18.6.2024
svátek slaví Milan,
zítra Leoš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

29 stinavaCelkem dvaadvacet traktorů v sobotu otestovalo lepivost, mazlavost i prokluznost bahna ve Stínavě. A to dokonale dostálo pověsti o tom, že „co schvátí, to jen tak nenavrátí”.  Navzdory všem nástrahám však bylo na většině závodníků jasně patrné, že vítězství v tradičním klání se pro mnohé z nich stalo skutečně prestižní záležitostí.

Za výkony, které předváděli šoféři na sobotní Traktoriádě, by se nemusel stydět ani několikanásobný vítěz Rallye Paříž-Dakar Karel Loprais. Některé z traktorů po malebném okolí Stínavy nejezdily, ale doslova létaly. Nicméně vše nebylo pouze o rychlosti. Na všech 22 účastníků postupně čekaly hned čtyři divácky atraktivní disciplíny, které dokonale prověřily jejich všestrannost. Zatímco ve sprintu a cestě do lesa výsledek skutečně záležel především na síle pohonu všech čtyř kol a ochotě závodníků riskovat, pak při slalomu a jízdě

s vlekem rozhodovala hlavně obratnost i zkušenosti jednotlivých strojů a jezdců. „Po četných žádostech jsme se letos poprvé rozhodli umožnit start nejen strojům domácí výroby, ale i těm továrním,” zmínil letošní novinku starosta obce Pavel Bokůvka.

Na Traktoriádu do malé obce známé svým románským kostelíkem za velmi vlídného letního počasí dorazily desítky diváků všech věkových kategorií. Obdivování výkonů strojů i jezdců prokládali diváci pojídáním a popíjením připraveného občerstvení. V okouzlujícím prostředí Drahanské vrchoviny tak všem utekl veskrze příjemný den, ani nevěděli jak. Někteří z dospělých to pak protáhli až do noci, kdy „zapařili” na taneční zábavě. Od 19. hodin totiž burácení motorů v areálu nad Stiínavou vystřídala živá hudba.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...