Dobrý večer, dnes je úterý 21.5.2024
svátek slaví Monika,
zítra Emil
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

„Do háje, to jsou díry, jak je tohle možné? Vždyť se tady vůbec nedá projet!“ To byla bezpochyby nejčastější reakce řidičů jedoucích minulý týden z Prostějova do Mostkovic. Těsně před obcí se museli potýkat s hodně záludnou pastí. Silničáři tu vyfrézovali více jak sto metrů dlouhý úsek. Na ošidnou situaci upozorňovala jediná značka...

Kdo dostatečně včas nestihl na dopravní značení zareagovat, toho před Mostkovicemi čekaly hodně perné chvilky. „Jel jsem asi osmdesát a před Mostkovicemi jsem vletěl přímo do vyfrézované díry. Hned jsem začal prudce brzdit, ale než se mi podařilo zpomalit, projel jsem ještě další dvě. Vyfrézovaná místa byla přímo uprostřed silnice, v podstatě se jim nedalo vyhnout. Přitom žádné výraznější značky, která by upozorňovala na to, co mě čeká, jsem si nikde nevšiml,“ postěžoval si nám jeden z hodně naštvaných řidičů. „Opravy silnic jsou ještě nebezpečnější než samotné výtluky..,“ shrnul na závěr.

Ve čtvrtek Večerník přímo na místě zjistil, že na zrádný úsek se spoustou uměle vytvořených děr řidiče skutečně upozorňuje jediná značka. Přitom víceméně každý, kdo tudy projížděl, do některé z nich zahučel. Nacházely se přímo uprostřed pravého pruhu, auta se je buď pokoušela objíždět po samotném okraji silnice, přičemž zajížděla téměř až do pole, nebo naopak po prostředku celé komunikace. V tomto případě se však vozy dostávaly do protisměru a komplikovaly průjezd řidičům jedoucím od Mostkovic.

Přestože opravy spojené s frézováním silnice začaly již začátkem týdne, silničáři je dosud nedokončili. Teprve v pátek některé z vyfrézovaných děr zalepili teplou obalovou směsí.

„U Mostkovic jsme zaznamenali výtluky i rozpad povrchu komunikace. Proto došlo k vyfrézování asfaltu. Pokud bude přát počasí, měly by opravy silnice před Mostkovicemi skončit asi ve středu,“ informoval vedoucí prostějovské Správy silnic Olomouckého kraje Jaromír Foltýnek.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...