Dobré ráno, dnes je čtvrtek 30.5.2024
svátek slaví Ferdinand,
zítra Kamila
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

18 mlekoVe čtvrtek pár minut po devatenácté hodině večer se na silnici při výjezdu na dálnici z Nezamyslic na Brno srazily náklaďák s velkoobjemovou cisternou plnou mléka a osobní auto. Nehoda byla natolik závažná, že tisíce litrů mléka vytekly do kanálu.

„Tříkomorová cisterna převážela 12,5 tisíce litrů odstředěného mléka. První a třetí komora byly plné, v prostřední byla polovina mléka. Vlivem nehody došlo k porušení trubek a pláště v prostřední části cisterny. Hasiči se po příjezdu snažili zastavit únik mléka, ucpali porušené trubky, ale úkap z pláště cisterny se nedařilo zastavit. Z cisterny uniklo asi tisíc litrů mléka do kanalizace. Hasiči uniklé mléko naředili vodou,“ popsala nám průběh havárie a následného zásahu Vladimíra Hacsiková, tisková mluvčí Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje.

18 mleko1Na místo byl povolán technik z Vodovodů a Kanalizací v Prostějově, který rozhodl o vypuštění zbytku mléka do kanalizace a jeho naředění. Hasiči pak uklidili vozovku a vrátili se zpět na základnu. „Při nehodě byl zraněn řidič osobního vozidla, kterého odvezla zdravotnická záchranná služba na ošetření do nemocnice. Příčina a míra zavinění dopravní nehody je předmětem dalšího šetření,“ uvedla Irena Urbánková, tisková mluvčí Policie ČR v Prostějově. 

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...