Dobré dopoledne, dnes je čtvrtek 30.5.2024
svátek slaví Ferdinand,
zítra Kamila
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

18 pencin_pozarV poledne ve čtvrtek 2. května zasahovalo pět hasičských jednotek u požáru v obci Pěnčín na Prostějovsku. Požárem byla zasažena střecha hostince. Na místo vyjeli profesionální hasiči z Prostějova a Konice a dobrovolní hasiči z Kostelce na Hané, Pěnčína a Přemyslovic.

„Hasiči po příjezdu zjistili, že uvnitř objektu se nikdo nenachází. Začali proto ihned s hasebními pracemi. Požár zasáhl střechu, střešní a stropní konstrukci hospodářské části s hostincem o rozměrech asi 60 x 10 metrů. Objekt sloužil jako hostinec, sklady a navazovala na něj zámečnická dílna. Z hořícího objektu vynesli hasiči dvě propan-butanové lahve, které ochlazovali na volném prostranství. V průběhu likvidačních prací hasiči rozebírali střešní konstrukci a dohašovali skrytá ohniska. Požár zničil kromě střechy i uskladněné stroje a zařízení,“ informovala o události tisková mluvčí HZS Olomouckého kraje Vladimíra Hacsiková.

Předpokládá se, že objekt bude do rána na místě hlídat místní dobrovolná jednotka. Výše škody s největší pravděpodobností přesáhne milion korun, příčina vzniku požáru je v šetření.

18 pencin_pozar1 18 pencin_pozar2 18 pencin_pozar3 18 pencin_pozar4


  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...