Dobré ráno, dnes je čtvrtek 30.5.2024
svátek slaví Ferdinand,
zítra Kamila
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

15 kalesekV Mostkovicích už mají všechny vzorky, které se pod heslem „Není důležité zvítězit, ale vypálit“, zúčastní šestého ročníku koštu ovocných pálenek a domácích likérů. Sešlo se jich opravdu požehnaně. Mostkovické kálešek, jehož mediálním partnerem je PROSTĚJOVSKÝ Večerník, i letos potvrdil pověst jednoznačně největší akce svého druhu v Olomouckém kraji.

Vzorky nejrůznějších kořalek ze všech koutů České republiky i Slovenska se na Mostkovické kaléšek scházely do 3. dubna. „V deseti kategoriích se nám jich přihlásilo celkem osm set padesát, což je o šedesát více než loni. Nejpočetnější zastoupení máme ve slivovicích, kde jich přišlo kolem dvěstěšedesáti,“ informoval Večerník Lubomír Karafiát z Vodáckého oddílu SQ Prostějov, který náročnou akci připravuje již od loňského prosince. Příchozí hosté budou moci všechny vzorky v mostkovické sokolovně ochutnat už za čtrnáct dní. Již uplynulou sobotu se však tamtéž sešla sedmdesátka degustátorů, která měla za úkol stanovit pořadí jednotlivých pálenek. „Když k nám lidé na Mostkovické kaléšek přijdou, dostanou katalog, kde budou seřazeny všechny pálenky a označeno jejich pořadí. Z nich si budou moci lidé vybrat ty, které okoštují. Je logické, že největší zájem bude o vítěze jednotlivých kategorií, nicméně mohu ubezpečit, že za okoštování určitě stojí všechny pálenky,“ nechal se slyšet Lubomír Karafiát. Organizátorům se kromě pálenek ze švestek, jablek, hrušek, meruněk, broskví, vína či třešní přihlásilo i několik kořalek z ananasu, ostružin, malin, piva či dokonce mrkve. Zajímavostí budou určitě také pálenky z oskeruší. Tyto stromy jsou typické pro Slovácko, tedy kraj, kde lidé sají slivovici snad už s mateřským mlékem. K dobré pohodě bude v sobotu 27. dubna hostům vyhrávat živá cimbálová muzika. K zakousnutí bude připraven výtečný kančí gulášek.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...