Dobré ráno, dnes je čtvrtek 30.5.2024
svátek slaví Ferdinand,
zítra Kamila
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

14 zahoriNěkolik let obyvatelé Domamyslic, ale také všichni, kdo směřovali do rekreační zóny na Záhoří, bušili do prostějovské radnice, aby něco začala dělat s přístupovou cestou, která po dešti připomínala spíše rozbahněný tankodrom než cestu z 21. století. Teprve až nyní se radní rozhodli vyslyšet přání desítek občanů.

Rada města Prostějova schválila rozpočtové opatření, kterým se zabezpečí odvodnění polní cesty k chatám a zahradám v lokalitě Domamyslice-Záhoří. Předmětná polní cesta je pokračováním komunikace na ulici Pod Vinohrádkem, okolo bývalé drůbežárny směrem k Záhoří. Její délka je přibližně 500 metrů, podél ní vede potůček, který cestu při velkých deštích zaplavuje. „Na základě závěrů ze setkání vedení města s občany Čechovic, Domamyslic a Krasic jsem zadal odboru správy a údržby majetku města, aby prověřil možnosti vyčištění drenáží k odvodnění uvedené polní cesty. Prohlídkou na místě bylo zjištěno, že odvodňovací drenáže se na této polní cestě již nenacházejí. Proto se musí znovu vybudovat,“ popsal Večerníku řešení Jiří Pospíšil, první náměstek primátora. Podotkl, že v loňském roce byla realizována obdobná žádost zdejšího osadního výboru na odvodnění vedlejší polní cesty na Záhoří „k vinohradům“. Vybudováním odvodnění této polní cesty bylo výrazně omezeno její poškozování při deštích. „Polní cesta bude osazena velkým odvodňovacím žlabem na místě rozcestí. V horní části budou zřízeny ocelové svodnice. Úpravy budou provedeny včetně zemních prací s vyústěním odvodnění do stávajícího terénu. Investice se bude pohybovat okolo částky 180 tisíc korun,“ dodal první náměstek primátora Prostějova.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...