Dobré dopoledne, dnes je čtvrtek 30.5.2024
svátek slaví Ferdinand,
zítra Kamila
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

cehoviceFOTOGALERIE Celkem na osm desítek otužilců z celé republiky se v sobotu 30. března představilo na čehovickém rybníce. Jeho voda v tu chvíli měla teplotu 2,5 stupňů Celsia. Přestože jsou tito železní muži a ocelové ženy na ledacos zvyklí, i jim připadal tento způsob jara poněkud nešťastným...

Zimní plavci z celé republiky se na Prostějovsku tradičně setkávali na plumlovské přehradě. Po jejím vypuštění už několik let míří do Čehovic, kde se v sobotu konal osmý závod letošního ročníku Českého poháru.

Letošní plavecká sezona začala první říjnovou neděli loňského roku plaváním v Punkvě. Od té doby se i v těch největších mrazech celá parta setkávala téměř každou sobotu na nejrůznějších místech po celé republice. Hraje letošní neobyčejně chladné jarní počasí zimním plavcům do noty?

 „Ale kdepak. Když už konečně přišlo jaro, i ti nejnadšenější otužilci se ve vodě rádi ohřejí. A tenhle způsob jara se i nám zdá poněkud nešťastným,“ vyjádřil se Michal Mucha z pořádajícího prostějovského klubu TJ Haná. Jeho šéf,  přemožitel kanálu La Manche a čehovický občan Luděk Coufal, se ujal role hlavního rozhodčího.

V sobotu se Čehovicících plavalo na čtyřech distancích, a to 250, 500, 750 a 1000 metrů. Ve startovní listině se nakonec objevilo devětapadesát mužů a dvacítka žen. Nejstarší z nich byli letos třiasedmdesátiletý Prostějovan Bohumil Pácl a ještě o rok starší Blanka Vyskočilová z Hradce Králové. Naopak nejmladší účastnicí se stala Renata Nováková z Pardubic, které bude teprve šestnáct roků.

A právě ona se stala vítězkou pětistovkové distance, čímž potvrdila jakýsi neobvyklý trend. Přestože se tedy závodů zúčastnili převážně muži, k těm nejrychlejším patřily na všech tratích, stejně jako v předchozích letech,  pro někoho možná překvapivě hlavně ženy.

Finanční výtěžek z akce šel na dobré účely. Za získané peníze se nakoupí panenky pro děti v nemocnicích. Na nich budou moci lékaři malým pacientům názorně ukázat, jakým způsobem se jim budou snažit pomoci...

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...