Dobrý večer, dnes je úterý 21.5.2024
svátek slaví Monika,
zítra Emil
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

10 mostkoviceTak toto je záhada! Včera ráno v Mostkovicích těžce havaroval doposud neznámý řidič. Nějak se mu nepodařilo udržet auto na silnici a zahučel do Hloučely. V říčce se převrátil, načež se z auta sám dostal a zmizel! Od prvního okamžiku po svém příjezdu po něm pátrali policisté i hasiči. Marně…

„V neděli 10. března 2013 byli v 6.35 hodin požádáni profesionální hasiči z Prostějova a dobrovolní hasiči z Mostkovic o pomoc při vytažení osobního vozidla Ford Fiesta z potoka uprostřed Mostkovic. Hasiči po příjezdu zjistili, že osobní vozidlo je v potoce na střeše, uvnitř se nikdo nenacházel a z vozidla neunikaly žádné provozní kapaliny. Hasiči vyprošťovacím automobilem havarované vozidlo z potoka vytáhli a spolu s policií pátrali po řidiči,“ uvedla k případu Vladimíra Hacsiková, tisková mluvčí Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje.

Těsně před uzávěrkou tohoto vydání Večerník zjišťoval ještě u policistů podrobnosti z vyšetřování nevšední havárie. „Nehodu mohu potvrdit, celý den probíhá intenzivní vyšetřování všech okolností. Policisté zjistili majitele vozidla, ale zda havaroval právě on, to ještě nevíme. Každopádně bude zapotřebí zjistit, proč havárii řidič nenahlásil, zda byl zraněn a další okolnosti,“ sdělila v neděli odpoledne Večerníku Irena Urbánková, tisková mluvčí policie Olomouckého kraje.

10 mostkovice1 10 mostkovice2

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...