Dobrý večer, dnes je úterý 21.5.2024
svátek slaví Monika,
zítra Emil
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

10 daciaŠtěstí v neštěstí měla řidička Dacie, která včera nezvládla klesání na silnici za Alojzovem. Podle prvotního šetření žena za volantem nepřizpůsobila rychlost v zatáčce a havarovala. Naštěstí z ošklivé bouračky vyvázla jen s několika modřinami.

„Naštěstí jen lehké zranění si vyžádala dopravní nehoda, ke které došlo ve čtvrtek kolem 8.45 hodin na silnici mezi Alojzovem a Určicemi. Z dosavadního šetření vyplývá, že osmatřicetiletá řidička vozidla Dacia za obcí Alojzov v levotočivé zatáčce v klesání, zřejmě nepřizpůsobila rychlost jízdy vozidla, a vyjela mimo vozovku do příkopy, kde se otočila na střechu. Během nehody došlo k vyvrácení směrové vodící tabule. Řidička byla sanitním vozem převezena do prostějovské nemocnice na vyšetření. Podle lékařské zprávy utrpěla lehké zranění,“ popsala www.vecernikpv.cz autonehodu Irena Urbánková, tisková mluvčí Policie ČR v Prostějově. Požití alkoholu bylo u zraněné řidičky na místě vyloučeno dechovou zkouškou, hmotná škoda byla vyčíslena na 30 500 korun.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...