Dobrý večer, dnes je pondělí 27.5.2024
svátek slaví Valdemar,
zítra Vilém
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

05 policieAbsolutní zatemnění mozku, či naprosté nerespektování jakýchkoliv pravidel. Minimálně jedna z těchto věcí společně s pořádnou dávkou drzosti stojí za jednáním Sergeje Kompanijce. Pětačtyřicetiletý Ukrajinec, který v současnosti žije s rodinou v sokolovně v Laškově, koncem prázdnin v Kostelci na Hané v opilosti záměrně najel na policistu. Stalo se tak v momentě, kdy se jej hlídka snažila zastavit při běžné silniční kontrole. Policista se s následky zranění potýká dodnes...

Rodák z ukrajinského Doněcku a otec dvou děti už nějaký čas nemá za volantem co dělat. V minulosti byl za řízení v opilosti několikrát odsouzen, soud mu zakázal řízení až do roku 2015. To mu však nebránilo, aby do sebe v Kostelci na Hané nelil jednu vodku za druhou. Když jej pak jeho kamarádka, která do baru vyrazila s osmidenním(!) dítětem požádala, aby jí přeparkoval auto, nedokázal ji odmítnout. Nepochopitelné na celé věci je i to, že Kompanijec silniční hlídku potkal cestou k autu. Opilý se jí ptal, jak se dostane na parkoviště před kosteleckým barem. To se nacházelo nedaleko od radnice, před kterou auto v tu chvíli stálo. Navzdory tomu všemu Kompanijec vsedl za volant. Když se jej policisté hlídkující na křižovatce pokusili zastavit, přišel zkrat.

„Auto ke mě jelo poměrně pomalu. Signalizoval jsem, aby zastavilo, řidič však nereagoval. Naopak zvýšil rychlost. Když jsem se snažil uhnout, najel na mě,“ popsal policista Michal Mrázek. Ten na místě utrpěl vážné zranění kolene. „Měl jsem přetržené oba vazy a poškozenou chrupavku. Čtyři týdny jsem nemohl vůbec chodit, ještě stále jsem v pracovní neschopnosti. Nyní mě čeká další operace,“ vypověděl Mrázek. Po srážce Kompanijec dojel na parkoviště. Tam jej dostihli oba policisté. Ani v tu chvíli si násilník nedal pokoj

a s policisty se pustil do pořádné rvačky. Rozbor odebrané krve následně ukázal, že v krvi měl přes promile alkoholu. To Kompanijec nepopřel, u soudu však tvrdil, že  během své jízdy nikoho nesrazil. Soud však nepřišel na to, jak jinak by si mladý policista mohl tak vážné poranění nohy sám způsobit.

„Vaše chování je do nebevolající drzostí. Přestože jste dostal už několik trestů, opět opilý sednete za volant a srazíte policistu. Proto nelze jinak, než na vás působit nepodmíněným trestem,“ vyjádřila se soudkyně Adéla Pluskalová, od které Sergej Kompanijec „vyfasoval“ dva roky natvrdo. Až vyjde z vězení, nebude moci řídit dalších pět let. „Pokud byste zde neměl manželku a děti, hrozilo by vám okamžité vyhoštění,“ doplnila soudkyně Pluskalová.

Reakce na její rozsudek byly různé. „Podle mě je trest tak akorát,“ hlesl odsouzený krátce po vynesení rozsudku. Jinak však vnímala situaci jeho česká manželka. „Žijeme v policejním státě, proti fízlům si tu nemůžete nic dovolit. Oni se budou vždy vzájemně krýt,“ vyjádřila se navzdory všem předloženým důkazům rozhořčená žena.

Rozsudek dosud nenabyl právní moci, obžalovaný si ponechal lhůtu pro možnost odvolání.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...