Dobrý večer, dnes je pondělí 27.5.2024
svátek slaví Valdemar,
zítra Vilém
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

06 kladky_pozarNepříjemnou záležitost potkalo lyžařské středisko v Kladkách na Prostějovsku. V ranních středečních hodinách došlo k požáru strojovny vleku. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Konice a z Litovle a dobrovolní hasiči z obce Kladky.

„Hasiči po příjezdu zjistili, že celá strojovna malého vleku včetně půdy, která stála asi uprostřed sjezdovky, je zasažena požárem. Objekt odpojili od elektrické energie provozovatelé, hasiči ihned zahájili hasební práce. Požár zničil elektroinstalaci, elektrický rozvaděč, několik párů lyží a lyžařských bot. V době vzniku požáru sjezdovka nebyla v provozu, nikdo z návštěvníků lyžařského areálu nebyl zraněn ani ohrožen,“ vyjádřila se k události tisková mluvčí HZS Olomouckého kraje Vladimíra Hacsiková.

Výše škody byla vyčíslena na 200 tisíc korun. Jaká byla příčina požáru? "Jako nejpravděpodobnější se jeví závada na elektroinstalaci. Cizí úmysl byl v tomto případě vyloučen," reagovala na náš dotaz Hacsiková s tím, že celá věc je stále v šetření.

06 kladky_pozar1 06 kladky_pozar2 06 kladky_pozar3

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...