Dobrý večer, dnes je pondělí 27.5.2024
svátek slaví Valdemar,
zítra Vilém
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

05 nehodaTohle už opravdu není možné! V sobotu po poledni totálně opilý řidič dodávky zavinil nehodu u vlečkového přejezdu u Kostelce na Hané. A co je nejhorší, ve vozidle, do kterého naboural, seděly dvě malé děti... Vše mohlo dopadnout mnohem hůř, než se nakonec v sobotním poledni v Kostelci na Hané odehrálo...

„V sobotu ve 12.40 hodin došlo mezi Prostějovem a Kostelcem na Hané v blízkosti vlečkového železničního přejezdu k dopravní nehodě, která si vyžádala dvě lehká zranění. Jeden z řidičů byl pod vlivem alkoholu a navíc usedl za volant, i když to má zakázáno. Z prvotního šetření vyplývá, že jednačtyřicetiletý řidič vozidla Renault Trafic nedal při odbočování vlevo přednost protijedoucímu vozidlu Volkswagen Golf, které řídil šestatřicetiletý řidič. Došlo ke střetu vozidel a lehkým poraněním dvou nezletilých dětí ve věku čtyři a sedm let,“ uvedla Irena Urbánková, tisková mluvčí Policie ČR v Prostějově.

U obou řidičů byla provedena dechová zkouška, u piráta silnic z vozidla Renault Trafic byla pozitivní. „Policisté mu naměřili 1,99 promile alkoholu v dechu. Během šetření nehody navíc zjistili, že muž má Okresním soudem v Prostějově vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel až do konce června roku 2014. Nyní je podezřelý hned ze dvou trestných činů,“ dodala Urbánková.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...