Dobré odpoledne, dnes je sobota 13.4.2024
svátek slaví Aleš,
zítra Vincenc
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

01 alkoholAlkohol z Alojzova byl zcela v pořádku. Takový je závěr policejního vyšetřování, které těsně před koncem roku rozbouřilo malou obec na Prostějovsku. Policisté totiž na základě určité informace zabavili před Vánocemi několik litrů podezřelé lihoviny místnímu podnikateli Josefu Paníčkovi. Indicie se ale nepotvrdily a tak Policie ČR v minulých případ uzavřela a zabavený alkohol vrátila majiteli.

O nezávadnosti alkoholu z Alojzova jsme informovali již v minulém vydání, nyní se situace posunula ještě o krok dál. „Dotyčný muž policii předložil veškeré nabývací doklady o původu zabaveného alkoholu. Z nich jednoznačně vyplynulo, že se nejedná o nelegální lihoviny. Tím byl celý případ uzavřen a alkohol vrácen majiteli,“ potvrdil Večerníku Pavel Novák, vedoucí Územního odboru Policie ČR v Prostějově.

A jelikož tedy už dříve kontrola prokázala, že alkohol z Alojzova jedovatý metanol jednoznačně neobsahoval, zkontaktovali jsme po uzavření celé kauzy Josefa Paníčka. Jak se na celý případ zpětně dívá? „Hodně mě to poškodilo a to jak v osobním životě, tak i v podnikání. Vypadal jsem jako nějaký zločinec, přitom všechno bylo v pořádku!? Doplatil jsem prostě na něčí zlobu a závist, nikomu bych to nepřál...,“ posteskl si Josef Paníček.

Kdo mohl policii poslat udání o tom, že právě on by má přechovávat nelegální alkohol? „Určité podezření mám, ale na nikoho ukázat prstem nemůžu. Příčiny policejní kontroly vidím ve svém postavení v obecním zastupitelstvu, které se některým lidem asi nelíbí...,“ míní samotný Paníček.

O policejním zásahu a zabavení podezřelého alkoholu u Josefa Paníčka v Alojzově jsme informovali jako první, přičemž samotnou informaci  jsem získali z anonymního dopisu, načež později nám ji potvrdili samotní občané obce. Josefa Paníčka jsme ihned zkontaktovali, on s námi odmítl komunikovat. A tak se bohužel vše mísilo v nepřesných a neúplných informacích, což celý případ zahalilo do tajemna více, než bylo nutné...

Naštěstí, pravda se ukázala a nyní zbývá odhalit autora výše zmíněných anonymů...

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...