Dobrý podvečer, dnes je sobota 13.4.2024
svátek slaví Aleš,
zítra Vincenc
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

03 kladkyTo, na co se v Kladkách dlouho těšili, je tady. V sobotu se zde oficiálně rozjel nový dvoukotvový vlek Doppelmayr. Ten vede podél  700 metrů dlouhé sjezdovky, která vznikla prodloužením stávající 450 metrů dlouhé kladecké tratě.

Díky příznivému tedy mrazivému počasí nebylo v sobotu odpoledne na parkovišti u sjezdovky v Kladkách kde zaparkovat. Do malého areálu nacházejícího se v malebné přírodě si našly cestu stovky lidí. Vůbec poprvé jim byly k dispozici hned tři vleky. Kromě vlek s pevnými unašeči a dětského vleku premiérově také dvoukotva Dopplemayer. „Sjezdovka je zde ideální hlavně pro rodiče s menšími dětmi. Ale nám se tu líbí.  Myslím, že tu v létě vyrazíme i na motorkách,” prozradil nám dvacetiletý Marek, který do Kladek dorazil z Prostějova s kamarádem Lukášem.  Díky novému vleku se počet přepravovaných osob v Kladkách více než zdvojnásobil. Zatímco starý vlek byl schopen za hodinu přepravit 500 osob, ten nový jich za stejnou dobu na kopec vytáhne 1 200. Dá se předpokládat, že v průběhu následujícího týdne se ani jeden z nich nezastaví. Sníh by měl totiž v Kladkách vydržet minimálně do příštího pondělí. Po celou dobu by se teploty měly udržovat bod bodem mrazu. Lyžařský areál v Kladkách spravují místní Sokoli. Ti si na vybudování vleku za pět milionů korunu vzali na úvěr. Zda se jim riskantní krok vyplatí, ukáže teprve čas. 

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...