Dobrý podvečer, dnes je sobota 13.4.2024
svátek slaví Aleš,
zítra Vincenc
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

02 sokolovnaPo celém regionu se v těchto dnech pořádá celá řada nejrůznějších plesů. V Protivanově si však o něčem podobném mohou nechat jen zdát. Havarijní stav místní sokolovny nedovoluje, aby se tu podobné akce konaly. Poslední bál se tu totiž konal naposledy asi před čtyřmi lety. Chátrající stavba však dostala šanci na vzkříšení...

Po letech chátrání by se sokolovna v Protivanově měla začít opravovat. Ještě letos se dočká zateplení, nové fasády i oken. „Po opravě hřiště jsme se nyní vrhli na sokolovnu. Práce by měly začít na jaře, hned jak nám to počasí dovolí. Do léta by mělo být hotovo,“ vyjádřil se pro Večerník Josef Ošlejšek z TJ Sokol Protivanov.

Náklady na opravu se v tuto chvíli odhadují na 4,5 milionu korun. „Dostali jsme dotaci 3,6 milionu, zbytek nám přislíbil starosta z obecního rozpočtu,“ prozradil Ošlejšek. Pokud má budova sloužit svému účelu, bude však třeba rozsáhlejší rekonstrukce. „Máme v plánu pokračovat opravou střechy a sociálního zařízení. Dojít by mělo i na vnitřní vybavení. Na to ovšem peníze teprve hledáme,“ dodal Ošlejšek.

Sokolovna v Protivanově už převážně slouží pouze pro prodejce, kteří sem občas zajíždí. Přitom místní s nostalgií vzpomínají na vyhlášené Horácké bály, který tu pořádal folklórní soubor písní a tanců Skalák. Tento ples se v posledních letech musel přesunout do Malého Hradiska, letos by se měl konat v sobotu 9. února.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...