Dobrý podvečer, dnes je sobota 13.4.2024
svátek slaví Aleš,
zítra Vincenc
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

02 sbirkaOšetřovatelská služba Charity Konice se může radovat. Organizace, které se bolestně dotýkají úsporná opatření, bude pro svoji potřebu moci využít část z celkem 401 681 korun. Tato částka se na Konicku vybrala v rámci letošní Tříkrálové sbírky. Peníze konická Charita použije na nákup zdravotnických pomůcek a modernizaci zařízení.

I letos lidé během Tříkrálové sbírky otevírali nejen svá srdce, ale i peněženky. V polovině týdne byly známy její výsledky na Konicku, a vybralo se nakonec velice slušných 401 681 korun. Ve srovnání s loňským rokem to je sice o deset tisíc méně, i tak ale tato částka organizátory potěšila. „Vnímám to mimo jiné jako projev velké důvěry lidí v naši práci. Budeme se snažit je nezklamat,” vyjádřila se ředitelka konické Charity Irena Lenfeldová. Ta zároveň poděkovala všem dárcům i koledníkům, kteří v regionu vyšli do ulic jednatřicet obcí s celkem 106 kasičkami. Část výtěžku sbírky zůstane v regionu. Zde by měly peníze  jít právě na chod konické Charity.

„Tento rok bychom rádi získané finanece využili v připravovaném projektu modernizace vybavení sloužícího naší ošetřovatelskě službě. V rámci této služby zajíždíme přímo do domovů našich pacientů. O tento druh služby je mezi lidmi obrovský zájem. Rádi bychom proto  letos rozšířili i zkvalitnili poskytovanou péči,” uvedla Lenfeldová.

Pokud nahlédneme do výsledků sbírky v jednotlivých obcích, pak je patrné, že nejvíce peněz, a to bezmála šedesát tisíc korun, se vybralo v Konici. Nejštědřeji se lidé projevují ve Ptení. V obci, kde trvale žije 1 100 obyvatel, se letos vybralo šestadvacet tisíc korun. Trumfnout by je mohli pouze obyvatelé Haček. Zde 98 místních do jediné kasičky hodilo téměř devět tisíc korun. Malá obec, známá svoji bezkonkurenčně vysokou volební účastí, se tedy letos vytáhla i při Tříkrálové sbírce. Vysoce nadprůměrně lidé přispívali také v Lipové a Horním Štěpánově, kde koledníci vybrali více jak dvaadvacet tisíc korun. Závěrem je třeba napsat, že organizátoři sbírky si velice váží každé koruny, kterou každý z dárců věnoval. 

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...