Dobré odpoledne, dnes je sobota 13.4.2024
svátek slaví Aleš,
zítra Vincenc
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

01 alkoholKolem policejního zásahu v Alojzově, o kterém Večerník informoval jako první v minulém vydání, se v průběhu uplynulého týdne vynořila řada nejasností. S určitým zpožděním se další média obrátila na policejního tiskového mluvčího Josefa Bednaříka, který ovšem událost nepochopitelně popřel! Jak se ukázalo později, důvodem k podání zavádějících informací mělo být jeho časové zaneprázdnění... „Byl jsem zde v ten den sám a neměl jsem potřebné informace, omlouval se.

Jisté internetové periodikum hledajíc většinou chyby především u jiných médií ovšem mělo jasno: Večerník vypustil fámu! Naše odpověď zní: nevypustili! A do nejmenované redakce přidáváme doporučení: ověřujte si lépe informace a hlídejte si hlavně vlastní práci... Že jsme kuli do žhavého, potvrzují i nervózní reakce zainteresovaných lidí...

Celou událost opětovně Večerníku potvrdila i policejní tisková mluvčí, která tak poopravila vyjádření svého kolegy, který ve středu popřel zásah v Alojzově. „V současné chvíli mohu potvrdit, že prostějovští kriminalisté prověřují, zda v obci na Prostějovsku nedošlo ke spáchání trestného činu ohrožování zdraví závadnými potravinami a jiným zbožím. Vzhledem k tomu, že vše je ve stadiu prověřování, nebudeme poskytovat bližší informace,“ uvedla policejní mluvčí Irena Urbánková. Už v sobotu událost dementoval také Josef Paníček, u něhož měl být alkohol objeven. „O žádném policejním zásahu souvisejícím s alkoholem nic nevím,“ prohlásil. Z jeho aktuálního vyjádření však, stejně jako z prohlášení jeho syna, které poskytli jiným médiím, vyplývá, že v tomto ohledu nemluvil pravdu... „Zásah proběhl v klidu. Policisté s sebou měli nějaké měřáky, těmi něco proměřili, něco si odvezli, podepsali jsme protokol a bylo to vyřízené,“ napsal Josef Paníček pro www.denik.cz. S námi se po vyjití článku už bavit nechtěl... „S Večerníkem nechci mít nic společného. Pokud budete chtít nějaké vyjádření, obraťte se na mého právníka,“ reagoval v pátek Josef Paníček a zavěsil.

Více se k celé záležitosti nechtěl vracet ani starosta Alojzova Miroslav Grulich, který nám zásah policie ještě o víkendu potvrdil. „Buďte rádi, že jsem na vás nepodal trestní oznámení. Mám dost peněz na to, abych to z vás vysoudil!“rozčiloval se Grulich, kterému zřejmě vadilo především uvedení jeho jména v článku. V čem konkrétním jsme však v textu měli pochybit, nám Miroslav Grulich ani Josef Paníček nevysvětlili...

Na závěr je třeba napsat, že jsme nikdy netvrdili nález pančovaného alkoholu, který by obsahoval metanol. Faktem zůstává, že policisté a celníci našli v Alojzově alkohol neznámého původu, který následně směřoval na expertízu. To, zda skutečně byl či nebyl otrávený, odhalí teprve nařízená kontrola. „Výsledky odborné expertízy bychom měli mít k dispozici během čtrnácti dní,“ konstatovala mluvčí policie Irena Urbánková. 

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...