Dobrý podvečer, dnes je sobota 13.4.2024
svátek slaví Aleš,
zítra Vincenc
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

51 zralokPlumlovské zastupitelstvo odsouhlasilo odkup pozemků v autokempu Žralok. Město si na více jak třímilionovou investici bude pravděpodobně muset vzít úvěr. Další peníze pak bude hledat na následnou rekonstrukci kempu, který svým vybavením a službami uvízl v osmdesátých letech minulého století. Pokud se vše podaří, očekává radnice, že by příjmy z jeho provozování mohly v budoucnu vylepšit městský rozpočet.

Plumlovská městská kasa právě nepřetéká penězi. Město stále splácí úvěr za nákup objektu Stava, který přišel na 16 milionů korun, do roku 2020 pak bude splácet nedávno dokončenou městskou kanalizaci. Přes tuto složitou situaci se městské zastupitelstvo rozhodlo dát Žraloku šanci. Ve středu schválilo, že pozemky v kempu u Podhradského rybníku za 3 320 000 korun odkoupí od státu. „Budeme krvácet, ale jsem rád, že to tak dopadlo. Žralok neodmyslitelně patří k městu. Probíhá v něm řada akcí. Navíc jde o investici, která by se nám v daleké budoucnu mohla vrátit,” vyjádřil se plumlovský starosta Adolf Sušeň. Jakmile město získá pozemky, bude již peníze dávat do „svého”. „V souvislosti s rozvojem turistického ruchu byla v minulosti vypsána řada dotací. Věřím, že až pozemky odkoupíme, podaří se nám některou z nich získat. Z těchto peněz bychom kemp rádi nechali opravit. Kdy se nám to ovšem podaří, to vám v tuto chvíli opravdu neřeknu. Když to dobře půjde, snad by to mohlo být někdy v roce 2014. První krok jsme však už učinili,” vyjádřil se Sušeň s tím, že všechny peníze, které se vydělají na provozu kempu, půjdou do jeho opravy. Otázkou zůstává, kolik těchto financí bude. Loni město na provozu kempu, který kdysi vydělával stovky tisíc korun, prodělalo. Po letošním napuštění Podhradského rybníku skončilo jeho hospodaření s minimálním ziskem. Přitom právě rybník by měl být po podstatnou část příštího roku kvůli opravám hráze opět bez vody.

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...